Ogromne zainteresowanie i pozytywne reakcje, jakimi cieszy się nasza publikacja „Radykalny sen” jest dla nas bardzo miłym dowodem na to, że temat jest ważny, a naszą pracę wykonaliśmy bardzo dobrze. Od początku jednak zdawaliśmy sobie sprawę, że pisanie to za mało. Zbyt często bowiem chwilowy entuzjazm nie zmienia się w trwałą zmianę zachowania. Dlatego pracowaliśmy także nad praktyczną formułą warsztatów skierowanych do firm, które chcą zadbać o zdrowie swoich załóg.
Zorganizowaliśmy już kilka spotkań z biznesowymi praktykami i wiemy, że nasz pomysł spotyka się z ich ciepłym przyjęciem. Doceniają, że w praktyczny sposób poruszamy ważny temat.
Dbanie o zdrowie pracowników po prostu się opłaca
Dlaczego temat zdrowia, w tym snu, powinien być ważny dla polskich firm? Nie chodzi w nim bowiem wyłącznie o poglądy garstki oświeconych liderów; ma on bardzo realne przełożenie na biznes.
Według badań CBRE, 80% pracowników przyznaje, że oferta pracodawcy w zakresie strategii dbałości o dobre samopoczucie będzie jednym z decydujących czynników decyzji o ewentualnej zmianie pracy. Ciekawe dane przynosi też opracowanie Instytutu Medycyny Pracy i Krajowego Centrum Promocji Zdrowia w Miejscu Pracy (w ramach umowy z Ministerstwem Zdrowia):
- co druga polska firma jest przekonana, że realizowane w niej działania prozdrowotne doprowadziły do zwiększenia wydajności pracy,
- 47% firm jako skutek działań na rzecz zdrowia personelu uznaje wzrost identyfikacji pracowników z miejscem pracy,
- 40% firm uważa, że dzięki wdrożeniu promocji zdrowia łatwiej jest im pozyskiwać nowych pracowników.
Oferta benefitów prozdrowotnych (a do takich należy nasz projekt warsztatowy) jest więc solidnym orężem w walce o lepsze wyniki, zaangażowanie pracowników i o talenty.
Zapraszamy na warsztaty „Radykalny sen”!
Dla firm, które chcą zadbać o zdrowie pracowników, a przez to o swoje wyniki biznesowe, przygotowaliśmy propozycję projektu warsztatowego „Radykalny sen”. To wyjątkowy (nie tylko na polskim!) rynku program, którego celem jest nie tylko budowanie świadomości kluczowej roli snu dla życia osobistego i zawodowego. To także praktyczny kompan zmiany nawyków na lepsze.
Nasz projekt warsztatowy składa się z czterech elementów:
1. publikacji, którą otrzymują wszyscy uczestnicy,
2. narzędzia diagnozującego (dzienniczka snu),
3. spotkania warsztatowego, które trwa około dwóch godzin,
4. kursu online, trwającego około czterech tygodni.
Publikacja jest podstawą wiedzy, którą chcemy przekazać. To ponad 70 stron zebranych wyników badań i najlepszych praktyk. Wiemy jednak, że taka solidna porcja czytania może być wymagająca. Dlatego wiedzę z publikacji „rozbijamy” na mniejsze kawałki w kursie online. Uczestnicy projektu otrzymają od nas w ciągu 4 tygodni ponad 20 lekcji, które pomóc mają zamienić zdobytą wiedzę w realną zmianę. Lekcje mają wygodną formę wysyłanych co rano wiadomości. „Przepracowanie” jednej lekcji zająć ma nie więcej niż 4 minuty.

Wyjątkowym momentem projektu warsztatowego jest spotkanie, które organizujemy w siedzibie firmy. Podczas dwóch godzin rozmawiamy nie tylko o tym, dlaczego sen jest ważny, ale także wykonujemy angażujące ćwiczenia: między innymi tworzymy idealną sypialnię czy pokazujemy jak pracować z oddechem. Warsztat prowadzą wspólnie Dawid oraz Joanna Jurga, projektantka i badaczka, która zajmuje się między innymi tematyką spania w kosmosie (co robi zawsze dużo pytań, na które Joanna chętnie odpowiada).
Uzupełnieniem programu jest narzędzie diagnozujące w formie dzienniczka snu. Zachęcamy do jego wypełniania na początku projektu i po jego zakończeniu. Pozwala to uczestnikom nie tylko sprawdzić, jak naprawdę śpią (a zwykle wydaje im się, że śpią lepiej i dłużej niż w rzeczywistości), ale także zweryfikować czy zdobyta wiedza i wprowadzone zmiany przekładają się na lepszą jakość snu i samopoczucia oraz wyższy poziom energii.
Co o warsztatach sądzą dotychczasowi uczestnicy?
Michał Grabowski, Subcenter Manager, Comarch
Pracuję dużo i zawsze jestem w „niedoczasie”. Sen to prawdopodobnie najbardziej zaniedbywana część mojego życia. Warsztat IKP w bardzo przystępny i metodyczny sposób podsumowuje (mniej lub bardziej znaną) wiedzę związaną ze spaniem i daje dużo argumentów, żeby tacy jak ja zrobili ważny krok w kierunku zmiany niektórych priorytetów. Zarówno formuła, jak i treści warsztatu przemówiły do mnie na tyle, że planowanie „pójścia spać” stało się częścią moich wieczornych zajęć, a stosowanie się do części rad i wskazówek w zauważalny sposób poprawiło jakość mojego snu. Droga przede mną jeszcze długa, ale jest o co walczyć.
Joanna Daniel, HR Business Partner, PLL LOT SA
Poruszyliście niezwykle istotny temat, który przez wielu z nas jest często traktowany marginalnie a wbrew pozorom ma kolosalny wpływ na naszą codzienną efektywność i zdrowy tryb życia. Formuła warsztatów, na których nie tylko uzyskujemy dawkę ciekawej wiedzy, ale też skupiamy się np. na ćwiczeniach oddechowych i technikach relaksacyjnych podnosi atrakcyjność warsztatów. W 100% odpowiada moim potrzebom i z pewnością będę rekomendować!
Jakub Kozlowski, Head of Digital, HelloDigital
Warsztaty bardzo mi się podobały i rekomenduję je wszystkim zainteresowanym firmom. Myślę, że to solidna dawka wiedzy, która przyda się pracownikom i pomoże budować markę dobrego pracodawcy.
Mikołaj Skubina, Founder & Chief Operating Officer w Timeqube
Warsztaty Instytutu Kontekstów Pracy zwracają należytą uwagę na sen, który często pozostaje niesłusznie bagatelizowanym aspektem naszego życia. Świetne dane użyte podczas szkolenia czytelnie wskazują istotę problemu, a prowadzący proponują proste sposoby jak spać, żyć i pracować lepiej. Gorąco polecam!
Zadbaj o pracowników i swój biznes
Zapraszamy do tego, abyście… zaprosili nas do siebie. Jesteśmy przekonani, że możemy wspólnie zrobić coś dobrego. Jeśli jesteście zainteresowani przeprowadzeniem projektu warsztatowego w firmie, zapraszamy do kontaktu! Piotr odpowie na wszystkie pytania i pomoże ustalić szczegóły.
Kontakt: piotr.szymczak@kontekstypracy.pl, 604 281 361.
[ad position=”text-down”]