Podcast o pracy: cel zrealizowany na 200%

Dawid Zaraziński

Twórca Instytutu Kontekstów Pracy. Aktywny na LinkedIn oraz Twitterze.

Interesują Cię tematy związane z pracą? Sprawdź nasz newsletter! 💌

👉 Dla kogo: dla ambitnych osób, które interesują się tym, jak pracujemy i jaka będzie przyszłość pracy.

👉 Raz w tygodniu: we wtorkowe poranki w Twojej skrzynce.

👉 Kompaktowa formuła: piszemy za krótko, aby zmęczyć; za treściwie, aby przejść obojętnie.

Twoje imię(wymagane)

Czego o przyszłości pracy można nauczyć się od influencerów? Jak zmiany klimatu wpłyną na to, jak pracujemy? Dlaczego warto czytać książki science-fiction i grać w gry dla dorosłych? Ten podcast o pracy daje odpowiedzi nie tylko na takie pytania!

Podcast o pracy: jej przyszłości i chińskich książkach

Kilka tygodni temu miałem ogromną przyjemność być gościem podcastu Agnieszki Jurkowskiej, „Scenariusze kariery”. Odcinek właśnie się ukazał i chciałbym bardzo serdecznie zaprosić Cię do jego odsłuchania.

Oto oficjalny opis odcinka:

Świat pracy jest złożony a zmiany, które w nim zachodzą dotyczą różnych kontekstów. W tej rozmowie Scenariusze Kariery dotkniemy niektórych z nich, aby zaprosić do refleksji nad rolą pracy, jej znaczeniem i kształtem w naszym indywidualnym wymiarze. Mój gość – Dawid Zaraziński kreśli kontury przyszłości pracy dając możliwość, w oparciu o przewidywane trendy, planowania swojej wizji pracy i strategii rozwoju zawodowego.

Kiedy odsłuchuję nagranie to zauważam, jak „wygodnym” rozmówcą jestem – wystarczy mnie lekko podpuścić tematem, który mnie interesuje i płynę! Podcast o pracy? Proszę bardzo, wsiąkam na kilka godzin!

Ale mówiąc poważnie: to była bardzo dobra rozmowa, wielowątkowa i wielokontekstowa. Mówiliśmy o zmianach klimatycznych, o nowych pokoleniach i ich wartościach. Także o tym, dlaczego warto czytać science-fiction (polecałem między innymi trylogię Liu Cixina „Wspomnienie o przyszłości Ziemi”) i grać w gry dla dorosłych.

Myślę, że całość wyszła nieźle. Bo jak napisał Łukasz Kołodziejczyk z HRlityczny na LinkedIn do Agnieszki:

Twój odcinek z Dawid miał skłonić do refleksji nad znaczeniem pracy i jej rolą. Przyznam, że realizuje to nawet nie na 100 ale wręcz na 200%. Bo naprawdę skutecznie skłania do tego aby się na chwilę zatrzymać i znaleźć czas na refleksję nad tym czym jest dla nas praca 🙂

Jak odsłuchać nagranie?

Cały podcast o pracy znaleźć możesz znaleźć na swojej ulubionej platformie podkastowej. Linki znajdziesz we wpisie Agnieszki. Można go sobie też obejrzeć/posłuchać na YouTubie.

Agnieszka robi świetny podkast, ma nosa do ciekawych gości 😉 Polecałem go zresztą na liście 20 podkastów, które rozbudzą Twoją ciekawość. Zachęcam więc raz jeszcze do jego subskrybowania.

Może zrobimy coś razem?

Jeśli więc szukasz prelegenta do swojej konferencji. Ciekawego gościa do podcast o pracy (i nie tylko!). Albo po prostu chcesz wymienić się doświadczeniami – zapraszam do kontaktu!

Szukasz ciekawego prelegenta?

Zapewniamy między innymi ciekawe prelekcje na konferencjach, rozmowy w podkastach, komentarze prasowe.