Hybrydowe biuro według Google: kapsuły, ogniska i zieleń

Grafika do tekstu hybrydowe biuro

Kontekstownik: najlepszy newsletter o przyszłości pracy

👉 Dla kogo: dla ambitnych osób, które interesują się tym, jak pracujemy i jak będzie wyglądała przyszłość pracy.

👉 Raz w tygodniu: we wtorki rano w Twojej skrzynce.

👉 Kompaktowa formuła: jeden pogłębiony temat – za krótki, aby zmęczyć; za treściwy, aby przejść obok obojętnie.

👉 Warty przetestowania: zapisz się i spróbuj, w każdej chwili możesz się wypisać.

Twoje imię(wymagane)
Zgoda(wymagane)

Pierwsze biuro Google zlokalizowane było w garażu. Larry Page i Sergey Brin wynajmowali go od Susan Wojcicki, późniejszej wiceprezeski firmy, a obecnie szefowej YouTube’a. Ciekawostka: można odbyć po nim wirtualną wycieczkę.

Dziś Google to firma, która notuje roczne przychody na poziomie ponad 180 mld dolarów. Z konieczności zmieniło się więc podejście organizacji do przestrzeni pracy. I zmienia się nadal – zwłaszcza w kontekście turbulencji, z którymi wszyscy w ostatnich miesiącach się mierzymy. Firma zaprezentowała swój pomysł na post-pandemiczne biuro. To bardzo ciekawy, inspirujący koncept, który warto poznać.

Zamiast nieskończonych rzek biurek i salek konferencyjnych, Google promuje koncepcję „Team Podsów”. To specjalne „kapsuły”, których główną zasadą jest elastyczność. Niczym z klocków Lego tworzyć można sobie przestrzeń łączącą biurka, krzesła, tablice, szafki i inne mobilne elementy.

Innym ciekawym konceptem jest „Campfire”, czyli ognisko. To ukłon w stronę hybrydowych zespołów. Dzięki ustawionym w okręgu miejscom do siedzenia i pracy oraz ekranom, hybrydowe biuro buduje poczucie bliskości i nie dyskryminuje nikogo ze względu na to, jak się komunikuje. 

Co ciekawe, w kilku swoich lokalizacjach Google buduje sfery pracy na świeżym powietrzu. Wykorzystuje do tego dużo zieleni i meble z naturalnych materiałów. Pojawiają się także namioty, które chronią przed słońcem i deszczem oraz ułatwiają spotkania w większym gronie.

Czy inne firmy pójdą za przykładem Google i tworzyć podobne hybrydowe biuro? Z pewnością część będzie się tymi propozycjami inspirować.

Dlaczego sen jest wazny

Czy i dlaczego sen jest ważny

Nie ma innego obszaru, który z taką mocą wpływa na zdrowie jak sen. Wysoka jakość snu przekłada się na lepsze samopoczucie, dobrostan, relacje z innymi. lub społeczne. Sprawia również, że jesteśmy bardziej efektywni w pracy. To towarzysz, którego chcesz mieć w swoim narożniku.

Czytaj dalej »

Szukasz pomysłu na ciekawe wystąpienie lub szkolenie?

Oferujemy prelekcje na konferencjach, rozmowy w podkastach, praktyczne szkolenia!