Festiwal Ważnych Spraw: o kosmosie, mieszkaniach i Netfliksie

Dawid Zaraziński

Twórca Instytutu Kontekstów Pracy. Dyrektor programowy w meet&grow, redaktor naczelny serwisu Strona Kadry. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.

Jeśli interesują Cię tematy związane z pracą i jej przyszłością...

…sprawdź nasz cotygodniowy newsletter! 💌

🔵 Dla kogo: dla ambitnych osób, które interesują się tym, jak pracujemy i jak będzie wyglądała przyszłość pracy.

🔵 Raz w tygodniu: we wtorki rano w Twojej skrzynce.

🔵 Kompaktowa formuła: trzy konkretne tematy – piszemy za krótko, aby zmęczyć; za treściwie, aby przejść obojętnie.

🔵 Warty przetestowania: zapisz się i spróbuj – w każdej chwili możesz się wypisać!

Twoje imię(wymagane)
Zgoda(wymagane)

Od jakiegoś już czasu planowaliśmy zorganizować naszą własną konferencję. Trochę brakowało nam jednak pomysłu na formułę, nie chcieliśmy robić kolejnego wydarzenia z gadającymi głowami. Dlatego, gdy usłyszeliśmy o pomyśle na Festiwal Ważnych Spraw – wsiedliśmy z przyjemnością do tego pociągu.

Festiwal Ważnych Spraw to idea zrodzona w zespole meet&grow, który organizuje wydarzenia biznesowe dla praktyków HR. Ja (Dawid) pełnię w meet&grow rolę dyrektora komunikacji. Od jakiegoś już czasu rozmawialiśmy wewnętrznie o stworzeniu wydarzenia, które odbywać się będzie w duchu „mądrego rozwoju”. Od początku chcieliśmy zaprosić ekspertów w swoich obszarach i ludzi z ciekawym doświadczeniem życiowym. Żadnych mówców motywacyjnych i trenerów biznesu. Zależało nam, aby prelegenci podzielili się mądrością, zainspirowali do zmian i dali praktyczne wskazówki do wykorzystania.

[ad position=”text-middle”]

W styczniu br. odbyła się pierwsza edycja Festiwalu. Jego partnerami zostali: uniwersytet SWPS oraz właśnie nasz Instytut. Udało się przygotować naprawdę interesującą agendę. Instytut Kontekstów Pracy reprezentowali niezastąpieni członkowie naszej Rady programowej:

  • Przemysław Chimczak-Bratkowski, który mówił o tym, jak obecne trendy wpływają na to, jak będziemy mieszkać w przyszłości oraz
  • Joanna Jurga, która radziła, jak żyć w izolacji i nie zwariować oraz dzieliła się swoimi doświadczeniami z pracy z astronautami – także w temacie kluczowej roli snu.

Dziękujemy Wam jeszcze raz za Waszą obecność!

Dawid Zaraziński rozmawia z Tomaszem Raczkiem
Dawid cieszy się jak dziecko. Tomasz Raczek jest – jak zwykle! – fascynujący

Inni prelegenci byli równie ciekawi. Ja spełniłem swoje marzenie i przeprowadziłem rozmowę z Tomkiem Raczkiem na temat kina i mądrego oglądania filmów*. Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich, mówił o tym, co to znaczy być obywatelem we współczesnej Polsce. Stefan Wroński dzielił się swoim morskim doświadczeniem – pokazując, czego o sobie można się nauczyć na statku. Agata Szczotka-Sarna podpowiadała, jak być bardziej zero-waste, kiedy pracujemy z domu. Anna Rogulska dawała praktyczne rady w zakresie mądrego odżywiania. Katarzyna Januszkiewicz z SWPS odpowiadała na pytania o to, czy lepiej się specjalizować a może raczej zbierać wiedzę i doświadczenie w wielu dziedzinach. Piotr Gospodarczyk mówił zaś, jak dzięki muzyce udaje mu się budować mosty między różnymi poglądami i różnicami kulturowymi.

To było bardzo dobre spotkanie. Mamy nadzieję, że w przyszłości będziemy mogli współorganizować kolejne edycje! Damy Wam o tym na pewno znać.

PS Wydarzeniu towarzyszyła specjalna publikacja. Warto ją sprawdzić, bo to naprawdę pigułka praktycznych wskazówek. Do bezpłatnego pobrania w tym miejscu.

* Odpowiadając na pytanie postawione na początku tego tekstu: Tomek Raczek nie jest przeciwny jedzeniu podczas oglądania filmów – wręcz przeciwnie 🙂

[ad position=”text-down”]

Szukasz ciekawego prelegenta?

Zapewniamy między innymi ciekawe prelekcje na konferencjach, rozmowy w podkastach, komentarze prasowe.

Dawid Zaraziński wystąpienia