Czas na radykalny sen: pobierz naszą publikację!

Dawid Zaraziński

Twórca Instytutu Kontekstów Pracy. Dyrektor programowy w meet&grow, redaktor naczelny serwisu Strona Kadry. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.

Jeśli interesują Cię tematy związane z pracą i jej przyszłością...

…sprawdź nasz cotygodniowy newsletter! 💌

🔵 Dla kogo: dla ambitnych osób, które interesują się tym, jak pracujemy i jak będzie wyglądała przyszłość pracy.

🔵 Raz w tygodniu: we wtorki rano w Twojej skrzynce.

🔵 Kompaktowa formuła: trzy konkretne tematy – piszemy za krótko, aby zmęczyć; za treściwie, aby przejść obojętnie.

🔵 Warty przetestowania: zapisz się i spróbuj – w każdej chwili możesz się wypisać!

Twoje imię(wymagane)
Zgoda(wymagane)

Od pewnego czasu informowaliśmy Was, że sen to kolejny po holakracji i benefitach pozapłacowych temat, który chcemy wziąć na „kontekstowy warsztat”. Im więcej materiałów źródłowych poznawaliśmy, tym bardziej utwierdzaliśmy się w przekonaniu, że to temat o najwyższym znaczeniu. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta: nie ma innego obszaru, który z taką mocą wpływałby na nasze życie osobiste i zawodowe.

Tak narodził się projekt „Radykalny sen: lepsze życie, lepszy biznes”.

Dziś z dumą prezentujemy Wam obszerną publikację, w której znajdziecie mnóstwo wiedzy i praktycznych wskazówek dotyczących snu. To 73 strony, które podzieliliśmy na pięć rozdziałów: Wprowadzenie do snu, Zdrowe nawyki, Dobra sypialnia, Świadomy pracownik, Zdrowe miejsce pracy.

O czym konkretnie przeczytacie w naszej publikacji?

  • Czy i dlaczego sen jest ważny dla naszego zdrowia, samopoczucia, relacji.
  • Ile powinniśmy spać i dlaczego śpimy za mało.
  • Co pić i jeść przed snem, kiedy ćwiczyć, jak poradzić sobie z jet lagiem.
  • Dlaczego słaby sen torpeduje karierę (i źle wpływa na biznes).
  • Co mogą zrobić firmy, aby sen pracowników potraktować serio.
  • Jak będziemy spali za 100 lat i jak śpi się w… kosmosie.

Publikacja dostępna jest bezpłatnie dla czytelników naszego newslettera. Jeśli chcesz ją otrzymać, wystarczy, że się zapiszesz! Możesz też zostawić namiar do siebie, jeśli zainteresuje Cię to, co mamy w planach (patrz niżej).

Odbierz publikację »

Dlaczego właśnie „radykalny sen”? 

Słownik języka polskiego PWN podpowiada, że słowo „radykalność” odnosi się do zdecydowanych, bezkompromisowych działań oraz dążenia do zasadniczych zmian. Uważamy, że kluczowe znaczenie snu dla naszego życia prywatnego i zawodowego oraz tak dramatyczne dane dotyczące snu Polaków wymagają radykalnych działań: nadania mu należytego priorytetu i bezkompromisową dbałość o jego jakość. Chcemy także budować świadomość wśród firm; wspierać zmiany, które wpłyną pozytywnie na jakość życia pracowników i wyniki biznesowe.

Kosmiczna współpraca

Do współpracy zaprosiliśmy Joannę Jurgę, projektantkę przestrzeni, badaczkę poczucia bezpieczeństwa w przestrzeni oraz jakości snu w izolacji. Joanna jest także instruktorką jogi. Takie połączenie sprawia, że warsztaty, które Joanna współprowadzi w ramach projektu (więcej poniżej), to niezwykłe doświadczenie!

Joanna Jurga to projektantka produktu oraz przestrzeni, badaczka, innowatorka i wykładowczyni. Pasjonatka kosmosu, analogowa astronautka, dwukrotna komandor symulacji misji kosmicznych w Habitacie Lunars. Doktorantka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Nomadka chętnie poruszająca w swojej pracy problemy społeczne oraz zagadnienia z zakresu designu spekulatywnego. Jej prace były pokazywane na wystawach w Polsce i zagranicą, brała udział w licznych festiwalach designu (np. Łódź Design Festival, Dutch Design Festival). Jest również finalistką takich konkursów jak: MakeMe, Young Polish Designer, Innovation Ad czy Jutronauci.

Co dalej? Publikacja to dopiero początek!

Badania pokazują, że choć większość z nas wie, że sen jest ważny, to zaskakująco niewiele osób dba o jego jakość. Dlatego od początku chcieliśmy, aby nasz projekt nie ograniczał się wyłącznie do przekazania wiedzy. Chcemy także zachęcić do konkretnej zmiany. Dlatego przygotowaliśmy także:

  • praktyczny kurs online – który wiedzę pozwoli zamienić na praktykę; to 24 praktyczne lekcje (plus niespodzianki!), w atrakcyjnej, łatwej do przyswojenia formie (premiera kursu już bardzo niedługo, wkrótce udzielimy więcej informacji),
  • warsztaty – łączące kurs ze spotkaniem na żywo; to najbardziej kompleksowe rozwiązanie, nad jakim pracujemy, program „radykalnej” zmiany w podejściu do snu. Tworzyliśmy go przede wszystkim z myślą o firmach.

Zachęcamy w tym miejscu firmy do kontaktu – możecie zaprosić nas do siebie. W praktyczny sposób pokażemy biznesowe korzyści płynące z posiadania wyspanej załogi. Popracujemy chętnie z Waszymi pracownikami nad ich nawykami. Więcej informacji udzieli Piotr.

Zapraszamy na koniec do odwiedzania strony kontekstypracy.pl/sen, gdzie pojawiać się będą nowe informacje dotyczą naszego projektu.

Odbierz publikację »

Chcielibyśmy bardzo podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do powstania publikacji, kursu i warsztatów: Joannie za współpracę na wielu polach, Marcie za przygotowanie pięknych ilustracji i skład publikacji, Izie, Magdzie i Malwinie za wsparcie redakcyjne, Elżbiecie za korektę materiałów, Jarkowi za wsparcie programistyczne. Dziękujemy również naszym patronom medialnym (HiCash, My Company Polska, Outsourcing&More, outsourcing portal) oraz wszystkim, którzy opiniowali nasze działania na etapie testów.

Szukasz ciekawego prelegenta?

Zapewniamy między innymi ciekawe prelekcje na konferencjach, rozmowy w podkastach, komentarze prasowe.

Dawid Zaraziński wystąpienia